Diabetologia

Od 1923 roku, w którym firma Lilly jako pierwsza na świecie wprowadziła do sprzedaży insulinę, pozostajemy światowym liderem w dziedzinie opieki diabetologicznej. Ponad dziewięćdziesiąt lat później naszym pierwszoplanowym celem wciąż jest zaspokajanie potrzeb osób chorych na cukrzycę poprzez szeroką ofertę leków, programy wsparcia i wiele innych działań.

Dlaczego jesteśmy tak wyjątkowi?

Jako pracownicy firmy Lilly mamy świadomość, że każda osoba z cukrzycą jest indywidualnością. Dlatego wiele oferowanych przez nas programów i rozwiązań zostało opracowanych w oparciu o informacje zwrotne od osób zmagających się z tą chorobą na co dzień. Wiemy także, że zmagania z rosnącą epidemią cukrzycy przekracza możliwości jakiejkolwiek pojedynczej firmy.

Ofiarowanie przez Lilly Diabetes fiolek z insuliną w ramach programu „Life for a Child”, przekazanie stypendium edukacyjnego na rzecz programu BRIDGES Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (ang. International Diabetes Federation, IDF) wspierającego badania translacyjne w lokalnych społecznościach, a także współpraca z Fundacją na rzecz Badań nad Cukrzycą Młodzieńczą (ang. Juvenile Diabetes Research Foundation, JDRF) to tylko kilka przykładów naszego długoterminowego zaangażowania w problematykę opieki diabetologicznej.