Bio-Medicines

Bio-medicines to największy sektor działalności Lilly pod względem sprzedaży. Stanowią blisko połowę produktów w środkowej lub późnej fazie prac rozwojowych. W przeciwieństwie do innych sektorów skupiających się wyłącznie na jednym obszarze terapeutycznym, takich jak diabetologia i onkologia, sektor bio-medicines jest zróżnicowany.

Firma ma w ofercie rozwiązania terapeutyczne stosowane w takich obszarach, jak neurologia (m.in.: schizofrenia, ADHD), horoby układu sercowo-naczyniowego, urologia, choroby układu kostno-mięśniowego i choroby autoimmunologiczne.

Dział Bio-medicines firmy Lilly rozwijany jest w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych i Japonii (dwa największe na świecie rynki farmaceutyczne) oraz w Australii, Kanadzie i niektórych krajach europejskich.

Dlaczego jesteśmy tak wyjątkowi?

To właśnie w tym sektorze planowane są największe inwestycje w działalność badawczą i poszukiwanie nowych obszarów terapeutycznych. Prowadząc badania naukowe kontynuujemy dzieło założycieli firmy – w odpowiedzi na niezaspokojone potrzeby pacjentów tworzymy innowacyjne leki mające znaczący wpływ na życie ludzi na całym świecie.