Lilly w Europie

Od czasu założenia w 1934 roku swojej pierwszej zagranicznej spółki zależnej w Wielkiej Brytanii, Lilly w istotny sposób zaznacza swoją obecność w Europie.

• W ciągu ostatnich 10 lat Lilly podwoiła roczne wydatki na działalność badawczo-rozwojową w Europie do kwoty ponad 450 milionów euro i obecnie zatrudnia w tym regionie około 9000 pracowników.

• W Europie, oprócz szerokiej sieci zakładów wytwórczych, posiadamy dwie placówki naukowo-badawcze: w Wielkiej Brytanii i w Hiszpanii.

• Około jedna trzecia naszych światowych badań klinicznych prowadzona jest w Europie, a ich łączne koszty kształtują się na poziomie 125 milionów euro rocznie.

• Europejskie zakłady wytwórcze Lilly to ważne punkty eksportowe obsługujące pozostałe regiony świata. Nasz zakład w Hiszpanii zajmuje się dystrybucją produktów do ponad 120 krajów, a 92% produktów wytwarzanych w zakładzie we Francji jest eksportowanych do ponad 100 krajów na 5 kontynentach.

• Ośrodek badań naukowych Lilly w Wielkiej Brytanii stanowi kolebkę wielu z naszych pionierskich, przełomowych innowacji oraz ośrodek doskonalenia w dziedzinie neurologii. Obecnie ośrodek zatrudnia ponad 600 pracowników, którzy pracują nad rozwojem nowych cząsteczek w ramach 30 obszarów naukowych.